Pingwin działa już w czasie rzeczywistym jako część podstawowego algorytmu Google

Na oficjalnym blogu Google pojawił się dziś wpis informujący o tym, że Pingwin walczący ze spamowymi linkami stał się częścią bazowego mechanizmu tworzącego ranking.

Od teraz linki będą oceniane przez Pingwina na bieżąco, a nie jak to było dotychczas co pewien okres czasu. Istotne jest to, że będzie on wpływał na stronę w formie pojedynczych sygnałów, a nie w skali makro na całą stronę. W związku z tymi zmianami, wyszukiwarka nie będzie już więcej powiadamiać o jego aktualizacjach.

Źródło: https://webmasters.googleblog.com/2016/09/penguin-is-now-part-of-our-core.html

2 myśli do „Pingwin działa już w czasie rzeczywistym jako część podstawowego algorytmu Google”

  1. W kwestii tego, że nowy Pingwin nie powinien obniżać już rankingu całej strony za spamerskie linki, warto wspomnieć o tym, że aktualnie jego zadaniem ma być wychwycenie nienaturalnych linków i zniwelowanie ich wpływu na ranking – to także ważna nowość.
    Trzeba jednak uważać, aby nie przecenić tej wiadomości – nie oznacza to, że możemy przestać przejmować się nienaturalnymi linkami, które z jakichkolwiek powodów pojawiły się w profilu linków przychodzących.

    1. Myślę, że kluczowe jest stwierdzenie „nie przecenić tej wiadomości”. Na wszystkie rewelacje, szczególnie tą, trzeba patrzeć z przymrużeniem oka. Tym bardziej, że zaprzecza ona poprzednim, wieloletnim działaniom G oraz niewycofaniu się z przyznawania kar za nienaturalne linkowanie.
      Najbliższe tygodnie powinny pokazać jak jest na prawdę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.