Posiadanie ładnej, czytelnej i przede wszystkim efektywnej strony internetowej nie wystarcza aby spełniała ona swoją rolę. Ważne jest aby szybko się otwierała i była cały czas dostępna dla potencjalnych klientów. Częste przerwy w działaniu strony, czy sklepu internetowego mogą sporo kosztować. Tym bardziej, że Google bierze to także pod uwagę podczas budowania rankingu. Tym samym zbyt częste problemy z ładowaniem strony z pewnością wpłyną negatywnie na pozycję w wynikach wyszukiwania.

Dlatego należy zadbać o swoją stronę już na etapie jej tworzenia i wybierania hostingu. Nie warto sugerować się najniższą ceną, choć drogie hostingi, też nie są gwarancją jakości.

Żeby trzymać rękę na pulsie i móc szybko reagować na ewentualne problemy z serwerem, dobrze jest korzystać z niezależnych narzędzi służących do monitorowania dostępności stron.
Na rynku jest dużo rozwiązań, które mogą pomóc kontrolować uptime strony. Jednym z nich jest nasz Uptime Monitor. W chwili pisania tego posta jest on jeszcze w fazie beta, ale już teraz nadaje się doskonale do śledzenia dostępności witryn. Weryfikacja statusu strony odbywa się co około minutę. Po wykryciu problemu i jego potwierdzeniu przez drugi serwer, system wysyła powiadomienie do użytkownika o wystąpieniu błędu.

Uptime strony tbnet.pl

Zapraszam do bezpłatnego przetestowania narzędzia tutaj: http://www.uptimemonitor.pl/